De derde dag van het EJK was voor TeamNL een rustigere speeldag. Nadat vrijdag en zaterdag alle wedstrijden uit de eerste poules werden gespeeld en de jongens O19 nog een play-off wedstrijd tegen Spanje speelden, kwamen alle teams vandaag één keer in actie. Lees in dit verslag hoe ze het er vanaf brachten.

In de ochtend stonden er geen wedstrijden voor TeamNL op het programma. Om 14.00 uur kwamen zowel de meisjes O15 en O19 in actie in een nieuw ingedeelde poule. In de avond verschenen de jongens O19 aan de tafel voor hun wedstrijd bij de laatste 16 tegen Italië.

Meisjes O15

Nederland – Slovenië: 0-3
De eerste poulewedstrijd voor de meisjes O15 was tegen Slovenië. Floortje Gerritsen mocht het spits afbijten. De eerste game werd gelijk een spannende en ging met 11-9 naar de Sloveense. Zij drukte door in de tweede game en kwam dus met 2-0 voor. Floortje deed wat terug door overtuigend met 11-5 te winnen. In de vierde game was het weer de Sloveense die de klok sloeg en won de wedstrijd met 3-1. Vervolgens was het de beurt aan Sofja om de stand terug te brengen naar 1-1. Ze begon goed en won de eerste game. Er lagen kansen om 2-0 voor te komen. Helaas ging de game toch naar de Sloveense. De derde ging ook naar Slovenië, waarna er een ware titanenstrijd ontvouwde in de vierde game. Met 16-14 wist de Sloveense de game te winnen en de voorsprong op 2-0 te brengen. De dubbel was de volgende wedstrijd. Weer leverde deze wedstrijd een aantal spannende games op. De eerste werd 12-10 en de tweede zelfs 17-15. Ze werden eerlijk verdeeld en dus stond het 1-1 na twee games. Vervolgens wisten de zusjes Gazvoda een tandje bij te schakelen, want de derde en vierde game eindigde in 11-5 en 11-6. Ze beslisten daarmee deze eerste poulewedstrijd: 0-3.

Meisjes O19

Nederland – Armenië: 3-0

Jitte de Klerk in actie tijdens het EJK

De meisjes O19 zijn als eerste geplaatst in de nieuwe poule en hopen de goede vorm door te kunnen trekken. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen Armenië. Xijin Zheng trapte het bal voor TeamNL af. Ze liet zien waarom Nederland in deze poule als eerste geplaatst is en gaf de Armeense geen kans. Ze gaf haar tegenstandster 12 punten en won met 3-0. Tanya Misconi had iets meer moeite met haar, met noppen spelende, Armeense tegenstander. Twee close games werden onderling verdeeld, maar vervolgens schakelde Tanya een tandje bij. Met twee keer 11-5 wist ze met 3-1 te winnen en werd het 2-0 voor Nederland. Jitte de Klerk kon de wedstrijd beslissen als zij haar enkelpartij ook wist te winnen. En dat deed ze. Jitte was eveneens een maatje te groot voor de Armeense en won na de gamestanden 11-5, 11-7 en 11-9 met 3-0. Dat bracht de eindstand ook op 3-0 en de eerste zege in de poule is binnen.

Jongens O19

Nederland – Italië: 1-3

Na een goede 3-1 overwinning op Spanje wees de loting Italië aan als tegenstander bij de laatste 16. Na eerdere overwinningen voor Nederlandse spelers dit jaar op de Italianen gingen zij als licht favoriet de wedstrijd in. Alhoewel Italië het favoriet Roemenië in de poule heel lastig maakte.

Remi Chambet-Weil tijdens zijn wedstrijd

Wedstrijden 1 en 2 waren eenrichtingsverkeer. Gabrielius Camara liet geen spaan heel van Giacomo Allegranza en won met 3-0. Vervolgens kon Remi Chambet-Weil geen vuist maken tegen Federico Vallino en eindigde ook deze wedstrijd in 3-0. Op plek 3 was het de beurt aan Ivan Kahn. Hij speelde tegen Giacomo Izzo en drie games lang ging de strijd redelijk gelijk op. Ivan kon het verschil niet maken in de eerste en derde game. De tweede game werd wel gewonnen met 14-12, nadat hij 10-6 niet meteen wist te benutten. De Italiaan ging daarna in game 4 voortvarend van start en nam een 8-1 voorsprong. Ivan leek de spanning terug te brengen, maar kwam niet dichterbij dan 5-8. Bij een 1-2 achterstand was het tijd voor de klassieke strijd tussen de kopmannen. Vallino was in de poulefase goed voor 4 keer winst in 6 wedstrijden en pakte meteen de spotlight in game 1. Bij 1-7 werd Gabrielius wakker, maar het gat werd niet gedicht en met 9-11 kwam Vallino op 1-0 voor. De tweede game was Vallino overtuigend de sterkste: 2-11. Met de rug tegen de muur startte Gabrielius beter in de derde game, overleefde hij een matchpoint en won met 13-11. In game 4 was de Italiaanse passie ver te zoeken en trok Camara met 11-3 de stand gelijk. Een beslissende vijfde game volgde en die moest door Camara worden gewonnen om nog een vijfde wedstrijd af te dwingen. De Italiaan trok het initiatief naar zich toe en liep uit naar 3-7. Gabrielius vocht terug naar 5-7, maar kwam helaas niet verder. De Italiaanse kopman trok de game, de wedstrijd en de plaats bij de laatste 8 met 11-5 naar zich toe.

Daarmee kwam een einde aan de derde dag van het EJK. Morgen weer een nieuwe dag met de volgende poulewedstrijden voor de meidenteams en voor de jongens O19 gaat de strijd verder voor de plekken 9 t/m 16. Zij spelen daarin tegen Israël. In de avond staan er nog extra wedstrijden op het programma voor de O19 teams. Op naar mooie resultaten tijdens deze vierde dag.